Adam Silvera / Czas na książkę

Opowieści homoseksualne

Adam Silvera jest bardzo młodym twórcą, który przyszedł na ten świat w 1990 roku. Miejsce, które zamieszkiwał – Bronx – sprawiło, że chłopak wiedział, iż życie nie należy do łatwych. W swojej karierze zawodowej znaleźć go można było na takich stanowiskach, jak księgarz dziecięcy, asystent marketingowy w firmie zajmującej się rozwojem literatury oraz recenzent książek dla dzieci i młodzieży. Jak więc widać jego życie zawsze było związane z książkami. W 2015 roku zadebiutował na rynku powieścią…gejowską. I ten debiut nie przeszedł bez echa. Wiele osób gratulowało mu jednak, że tak otwarcie stanął on do dialogu z homoseksualnymi wątkami, których do tej pory wiele osób się wstydzi. Teraz można chyba powiedzieć, ze powieści gejowskie poruszające najczulsze struny duszy ludzkiej, są jego specjalizacją.

“More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie”

To właśnie ta powieść sprawiła, że rynek literacki dowiedział się o tym, że na świecie jest ktoś taki jak Adam Silvera, który zajmuje się tematyka gejowską. Głównym bohaterem tej książki jest Aaron Soto, który ma szesnaście lat. Poznajemy go w momencie, kiedy jego ojciec popełnia samobójstwo, co dla chłopaka jest bardzo traumatycznym przeżyciem. Tylko dzięki wsparciu swojej mamy i Genevieve  – swojej dziewczyny jest w stanie poradzić sobie jakoś z całym wydarzeniem. Dziewczyna musi wyjechać jednak na pewien czas. Aaron myśli, że znowu zostanie sam. Jednak na jego drodze staje sympatyczny Thomas. Obaj zaprzyjaźniają się ze sobą spędzając dużo czasu na oglądaniu filmów z projektora Thomasa. Podczas tych spotkań Aaron uświadamia sobie, że podobają mu się mężczyźni. Jednak ze strony Thomasa czeka go odrzucenie, ponieważ preferuje on związki heteroseksualne. Załamany po raz kolejny Aaron udaje się do instytutu Leteo, gdzie chce wyleczyć się ze swojego homoseksualizmu. Czy jednak można wyleczyć się z czegoś co stanowi tak naprawdę naszą jedyną naturę? Czy Aaron będzie zdolny do tego, aby żyć w kłamstwie z samym sobą?

“Nasz ostatni dzień”


Adam Silvera znowu zaskakuje swoich czytelników niespodziewaną fabułą. Rufus i Mateo, którzy w ogóle się nie znają otrzymują wiadomość, że został im…jeden dzień życia. Mają jednak szansę na to, żeby wybrać osobę z którą mogą spędzić ostatni, wyjątkowy dla nich dzień. W ten sposób obaj natrafiają na siebie przez aplikację, która zbliża ich do siebie. Rufus i Mateo razem postanawiają przeżyć krótką, ale najwspanialszą historię swojego życia będąca idealnym zakończeniem ich żywota. Jak zakończy się ich spotkanie? Powie nam o tym książka, która wyzwoli w nas ogrom emocji.

Coffee obraz autorstwa drobotdean - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl