Czas na książkę / V.E. Schwab

Niezmierzony świat fantasy

V.E. Schwab, znana również jako Victoria Schwab, urodziła się w 1987 roku (https://www.taniaksiazka.pl/autor/victoria-schwab). Jest amerykańską pisarką, która kocha się w świecie fantasy i to właśnie w tym tonie utrzymane są jej powieści. Może dlatego, że miłość do pisania zrodziła się w niej po lekturze Harrego Pottera? Wtedy to poczuła, że i ona musi przelać na kartę swoje pomysły na fikcyjny, fantastyczny świat, który narodził się w jej głowie. Jak postanowiła, tak zrobiła. Dlatego teraz możemy cieszyć się wieloma wspaniałymi powieściami w jej wydaniu. Jak sama mówi kocha pisać. Sama jednak mówi również o sobie, że jest zapaloną czytelniczką. Chociażby nie wiadomo co zawsze stara się znaleźć kilka takich chwil w ciągu dnia, żeby mogła ze spokojem usiąść z książką w ręce i zagłębić się w czyjeś przygody. Warto poznać jej książki, jeżeli jest się miłośnikiem świata fantasy.

“Odcienie Magii” – seria

Polscy czytelnicy znają tą autorkę właśnie dzięki tej serii w głównej mierze, która podbiła ich serca. Zrodzona w nurcie fantasy jest idealną propozycją dla nastolatków, którzy dopiero zapoznają się z tematem, jak również dla osób dorosłych. Książki należące do tej serii zapewnią wszystkim czytelnikom nie jedną nieprzespaną noc. Są tak wciągające, że naprawdę ciężko się od nich oderwać. Tom 1 to “Mroczniejszy odcień magii”, tom 2 to “Wyczarowanie światła” a tom 3 to “Zgromadzenie cieni”. O czym one opowiadają? Można w skrócie opisać, że jest to alternatywna rzeczywistość, która być może właściwie istnieje dookoła nas. Na pierwszy plan wysuwa się chociażby Biały Londyn. Tamtejsza ludność stoczyła bardzo krwawą bitwę o magię. Jaki był jej efekt? Takich szczegółów lepiej nie zdradzać. Kolejnym miejscem, które należy wymienić jest również Czerwony Londyn. Tam z kolei mamy do czynienia z osobami, które szanują ludzkie życie oraz magię. Co na nas jeszcze czeka w tych książkach? Tego trzeba się dowiedzieć. Głównym bohaterem tych książek jest czarodziej Kell, który porusza się między wszystkimi, alternatywnymi światami. Autorka wspaniale przedstawiła nam jego przygody.

Inne powieści

Autorka część swoich powieści opublikowała pod pseudonimem V.E. Schwab. Część publikuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem. W jej dorobku literackim znajdują się również takie cykle, jak “Świat Verity “, “The Archived”, “Everyday Angel” i znany również na polskim rynku cykl powieści “Vicious”. Tak, ta amerykańska autorka wspaniale namieszała w świecie fantasy prezentując nam powieści, gdzie akcja nigdy nie ustaje. Dzięki niej mamy okazje zobaczyć wspaniałą, fikcyjną rzeczywistość literacką w doskonale skonstruowanej książce.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl